Recenzja: Moja skuteczna dieta Cezarego Żaka

dnia

moja-skuteczna-dieta-12-krokow-do-dobrej-wagi-b-iext21015006Mogę rzec, iż książka po prostu zaintrygowała mnie… i zasmuciła mnie jednocześnie. Zdenerwowała oraz utwierdziła w pewnym przekonaniu. Ale zacznijmy od początku!

 Wydanie

Książka wydana jest przez wydanictwo Publicat. Mam parę książek tego wydanictwa. Śmiało mogę stwierdzić, iż Publicat wie, jak wydawać książki! Każda z nich jest ładnie oprawiona, na wspaniałym papierze. Tak samo jest z książką Cezarego Żaka. Ładna, twarda oprawka. Strony w książce na grubym, śliskim papierze. Już za to warto wydać 29, 90 PLN. 

 

Struktura książki

Cała książka jest podzielona na 12 kroków „diety” Cezary Żaka. A każdy krok jest podzielny na trzy części: opis od samego autora (CŻ), opis od psychologa oraz opis od dietetyka. Dodatkowo, na każdej stronie można ujrzeć przepisy kulinarne, każde ze zdjęciem. 

O ile pomysł na umieszczenie opinii psychologa oraz dietetyka jest pomysłem świetnym (nigdy nie byłam pewna, czy to co radzi jakiś aktor, jest poradą prawidłową. Tutaj moja niepewność została rozwiana), o tyle umieszczenie przepisów w ten sposób uważam za nietrafiony. Po pierwsze, zdjęcia do potraw zostały zrobione w sposób mało profesjonalny często niezachęcający. Czasem (przy niektórych) miałam wrażenie, że potrawy były robione, ot tak sobie, gdy Państwo Żakowie byli sobie na grillu i przypomnieli sobie o pisaniu książki. Dla osoby, która kupiła książkę może wydawać się to przykre. Ponadto, przepisy czasem wydają się być wciśnięte na siłę. Jakby nie było dla nich miejsce i usilnie wciskano je na stronnice.

Moim skromnym zdaniem, przepisy – jeśli faktycznie koniecznym jest ich umieszczenie w te książce (dla mnie mogło być ich nie być – zaraz wyjaśnię dlaczego) – powinne być potraktowane w lepszy sposób, np.: stworzenie dodatkowego rozdziału. No i zdjęcia zdecydowanie do poprawy. 

 

Treść

No i ważniejsze. Nie jest to książka o diecie. Dotyczy ona zmiany stylu życia. Sam aktor przyznaje, że diety typu: Kwaśniewskiego, z kiszonej kapusty czy może diety owocowe nic mu nie dały. By schudnąć bez efektu jojo, musiał:zmienić styl życia. Jadł ciągle to samo, ale zmienił podejście do jedzenia. I o tym jest książka.

Czytałam książkę z zaciekawieniem, dlatego że około 6 lat temu przeżyłam to samo. Doszłam do tego samego wniosku. Dlatego też podpisuje się obiema rękoma co napisał autor. Schudłam znacznie, a jem de facto to samo. Jeszcze bardziej ucieszył mnie fakt, że taki styl życia potwierdzili fachowcy!

 

Podsumowanie

Reasumując – polecam książkę. Z zaznaczeniem, że nie jest to książka kucharska. Przepisy tam zamieszczone są „normalne” (czyt.: domowe) oraz dalekie od dietetycznych. Ponadto, jak już napisałam, przepisy potraktowane tam są po macoszemu (małe zdjęcia, mały druk). 

Polecam tę książkę tym, którzy poprzez wszelakie diety cud wprowadziły w swoje życie chaos i już nie wiedzą co robić, by poczuć się lepiej.

ZDJĘCIE POCHODZI Z EMPIK.COM

Artykuł powstał we współpracy Polska Gotuje

logo

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s