Faceci od Kuchni – smacznie polecam

Kochani, 

W ten weekend, wszystko na to wskazuje ,nie będzie słońca, będzie padać i będzie zimno (to znaczy będzie około 20 stopni:)). Dlatego gorąco zapraszam do kin na nową francuską komedię: „Faceci od Kuchni”.

Powiem krótko, posługując się słowami Magdy Gessler, jest to pyszna komedia. Francuska elegancja, piękne zapachy, kuchnia podniesiona do rangi sztuki..zero przemocy, zero przekleństw. Po wyjściu z kin nie tylko masz świadomość, że spędziłaś/eś bardzo przyjemnie czas, ale także jesteś po bardzo kulturalnej, dobrej a la starej daty francuskiej komedii.

A o czym jest sam film?

Jacky Bonnot (Michael Youn) jest genialnym samorodnym talentem kulinarnym. Niestety, przez brak szczęścia i niedocenienie w kilku tanich restauracjach, trafia ostatecznie ,jako malarz okien, do pewnego ośrodka dla osób starszych. Tam na swojej drodze, dość przypadkowo, spotyka Aleksandra (Jean Reno) mistrza kuchni, celebrytę..a przy okazji idola Jacky’ego. I tak jak receptury Aleksandra, Jacky wręcz wielbi, to jakoś wspólna współpraca z początku nie wygląda smacznie:) Co dalej? Jaki jest wynik tej historii? Powiem, że kończy się dość nieoczekiwanie. Zapraszam do kin:)

Dawno nie spędziłam tak przyjemnie czasu! A jeśli ktoś choć trochę zna język francuski, to zachęcam do zatopienia się w tym języku. Bo przecież francuski i kuchnia to istnie przepiękna mieszanka! A tłumaczenie, niestety nie jest najlepsze.

Dziękuję portalowi Polska – Gotuje oraz Kuchni plus  za zaproszenie do kina

Reklamy

Jeden Komentarz Dodaj własny

  1. śliwka pisze:

    byliśmy wczoraj, arcy miły czas :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s